Najtańsze OC 2019 – ranking

Wybór najtańszego ubezpieczenia OC w 2019 roku nie będzie aż tak uciążliwy jak w latach poprzednich. Od zeszłego roku ceny polis spadają, a klienci nie są już skazani na wysokie koszty utrzymania samochodu.

Najlepszym i najtańszym sposobem na dobrą cenę OC w 2019 roku jest sprawdzenie ofert w kilku firmach, na przykład przy pomocy porównywarki ubezpieczenia.

Ranking ubezpieczenia OC na 2019 rok

Najtańszymi firmami działającymi w modelu Direct, to znaczy sprzedającymi ubezpieczenie bezpośrednio kierowcy, przy pomocy internetu lub telefonu, są firmy:

Link4 – jeden z pionierów ubezpieczeń komunikacyjnych online. Firma działa na polskim rynku już od 2003 roku, obecnie jej właścicielem jest PZU.

Wylicz najtańsza składkę OC w Link4

Allianz – solidny niemiecki ubezpieczyciel, dobra opcja dla kierowców, którzy dużo podróżują za granicę, firma działa w 70 krajach.

Oblicz najlepszą polisą OC w Allianz

Kary za barak ubezpieczenia OC w 2019 roku.

W obecnym roku nastąpił znaczny wzrost kar za brak polisy OC. W tabelce poniżej zestawiono możliwe warianty kar za brak OC w zależności od długości okresu bez ubezpieczenia oraz typ pojazdu.

Okres BEZ OC osobowe ciężarowe pozostałe
powyżej 14 dni 4 500 PLN
6 750 PLN 750 PLN
4 do 14 dni 2 250 PLN 3 375 PLN 375 PLN
do 3 dni 900 PLN 1 350 PLN 150 PLN

Jak taniej płacić za OC

Istnieje kilka sposobów na obniżenie ceny polisy OC.

Najpopularniejszym jest zarejestrowanie samochodu na współwłaściciela, który posiada już zniżki. Wadą takiego rozwiązania jest to, że w razie kolizji współwłaściciel traci zniżki również na swoje pierwotne auto.

Wyszukiwanie najlepszych ofert przy pomocy porównywarek ubezpieczenia OC, jednak taka opcja ogranicza się tylko do firm działających w systemie direct.

Młodzi kierowcy powinni przemyśleć zakup samochodu ze słabszym silnikiem.

Kto płaci najtańsze OC?

Z danych porównywarek OC wynika, że na najtańsze ubezpieczeni OC mogą liczyć wiekowi kierowcy, którzy posiadają starsze, małolitrażowe auta, mieszkający w mniej zurbanizowanych rejonach. Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Fiat 126p, zarejestrowany przez kierowcę w wieku 60+ w województwie lubelskim czy podkarpackim, to koszty polisy OC w przedziale 300-400 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *