Najtańsze OC – 2019 rok

Rok 2019 zapowiada się na okres, w którym ceny polis OC będą spadać w porównaniu do lat wcześniejszych.

W latach 2016 i 2017 koszty ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej znacznie wzrosły. Było to skutkiem zmiany przepisów, do których musiały dostosować się towarzystwa ubezpieczeniowe. W tym okresie podwyżki przekroczyły 50 procent, ponieważ ubezpieczyciele nie byli pewni, w jakim kierunku pójdzie orzecznictwo sądów w związku z wypłacaniem odszkodowania.
Na szczęście dla firm, sądy nie były skłonne przyznawać wysokich odszkodowań dalszej rodzinie osób, które zginęły w wypadkach drogowych, a to doprowadziło do tego, że sytuacja się unormowała.
W 2018 roku sytuacja się ustabilizowała, a ceny składem zaczęły spadać i wracają do poziomu sprzed 2016 roku.

Najtańsze OC w 2019 roku

Nic nie wskazuje na to, że przyszłym roku, ceny ubezpieczeni skoczą. Raczej można spodziewać się dalszych zniżek.
Jednak to, czy sytuacja dalej się nie zmieni zależy do tego ustawodawca nie zacznie dalej kombinować przy prawie ubezpieczeniowym.

Najtańsze OC – czynniki wpływające na cenę ubezpieczenia

Czynnikami wpływającym na cenę OC to marka samochodu i jego silnik – pojemność oraz moc. Im słabszy silnik tym tańsza składka.

Drugim ważnym czynnikiem mającym wpływ na najtańsze OC w 2019 roku, jest miejsce zamieszkania ubezpieczonego. W wielkich miastach za OC trzeba zapłacić nawet dwukrotnie więcej niż w mniejszych miejscowościach.

Podsumowując na najtańsze OC w 2019 roku mogą liczyć kierowcy mniejszych samochodów, którzy używają ich w małych miejscowościach.

Co przyniesie 2019 rok?

Rok 2019 to czas wyborów parlamentarnych, rząd na pewno nie będzie skłonny do wprowadzania przepisów, które mogą w jakikolwiek sposób odbić się na wyższej cenie ubezpieczenia OC, które traktowane jest przez kierowców jak danina publiczna, którą muszą opłacać tak jak inne podatki.

Nie należy więc w przyszłym roku oczekiwać zawirowań na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *