Najtańsze OC dla młodych kierowców

Jeśli jesteś młodym kierowcą, który właśnie odebrał prawo-jazdy i planuje zakup samochodu? Jesteś w wysokiej grupie ryzyka dla ubezpieczycieli, za co poniesiesz dość wysoki koszt ubezpieczenia OC.

Dla firm ubezpieczeniowych młody kierowca to osoba do 25, 26, a czasami nawet 29 roku życia. Z racji niskiego stażu za kierownicą oraz nadmiernej skłonności do ryzyka, które mają swoje odzwierciedlenie w statystyce wypadków, towarzystwa ubezpieczeniowe stosują taktykę wysokich kwot, w celu zniechęcenia potencjalnego klienta oraz zminimalizowania ryzyka.

Czynniki wpływające na cenę OC młodego kierowcy.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt polisy OC dla młodego kierowcy jest marka samochodu oraz jego silnik – pojemność i moc. Im mocniejszy silnik tym wyższa składka.

Drugim najważniejszym czynnikiem jest miejsce zamieszkania. W dużych miastach cena OC może być nawet dwukrotnie wyższa od tej w mniejszych miejscowościach.

Podsumowując na najtańsze OC mogą liczyć kierowcy z małych miejscowości, posiadający mniejsze samochody.

Ten sam kierowca, 20 latek, mający prawo jazdy od roku zapłaci w zależności od miejsca i samochodu:

  • Warszawa, BMW X5 – 2551 PLN w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA;
  • Powiat sieradzki, Toyota Yaris – 964 PLN w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA.

Mniej istotne czynniki to wiek, dwa czy trzy lata nie robią dla ubezpieczycieli większej różnicy. Tak samo stan cywilny, nie wpływa znacząco na cenę.

Jak obniżyć OC dla młodego kierowcy?

Najpopularniejszą i najłatwiejszą opcją jest zarejestrowanie osoby ze zniżkami jako współwłaściciela. OC najtaniej kosztuje osoby, które mają wyrobione zniżki. Maksymalna zniżka na ubezpieczenie OC to 60%, tyle można otrzymać za kilka lat bezszkodowej jazdy.

Kolejną opcją wartą rozważenia jest zakup słabszego samochodu – mniej koni mechanicznych i mniejsza pojemność pozytywnie wpłyną na wysokość składki OC.

Najtańsze OC dla młodych kierowców – tylko z porównywarką.

Przed aplikacją do konkretnej firmy należy sprawdzić co oferuje konkurencja. Najlepiej zrobić to przy pomocy porównywarki online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *