OC coraz tańsze

Wygląda na to, że po dwuletnim okresie wzrostu cen polis OC, nastąpił moment odprężenia, a ubezpieczyciele postanowili w końcu powalczyć ceną o klienta.
W latach 2016 i 2017 ceny polis OC znacznie wzrosły, co było skutkiem zmiany przepisów. W tym czasie podwyżki sięgnęły do 50 procent. Obecnie składki wracają do poziomu sprzed 2016 roku.

Rożnica w cenie pomiędzy najtańszym, a najdroższym OC na ten sam samochód może wynieść nawet sto procent. W ostatnim czasie ceny tańszych polis OC spadały szybciej niż składki droższych ubezpieczeń. Dlatego warto porównać kilka firm i wybrać najtańsze OC.

Średnia cena wykupionej we wrześniu 2018 roku polisy OC wyniosła 647 zł. Dla porównania w analogicznym okresie 2017 roku za OC płaciliśmy 723 zł, a we wrześniu 2016 roku było to 652 zł.

Poziom obniżek jest dość zróżnicowany pod względem województwa jak i konkretnego towarzystwa.
Jak podaje porównywarka ubezpieczeń CUK Ubezpieczenia w województwie świętokrzyskim średnie ceny spadły tylko o 2 procent, natomiast województwie opolskim cena za OC spadła przez rok o 141 zł. W pozostałych województwach ceny spadają o 5-15 procent, co daje oszczędności na poziomie 40-80 zł na polisie.

Porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl podaje, że największe obniżki cen zostały zanotowane w towarzystwie Benefia (Vienna Insurance Group), gdzie średni koszt ubezpieczenia w okresie od marca 2018 do września 2018 spadł o 28 procent. Mniejsze zmiany odnotowano dla polis OC oferowanych przez towarzystwa Aviva (-17%), Link4 (-12%) oraz MTU/Ergo Hestia (-11%).

Dla dziewięciu badanych firm, spadek ceny polisy OC, w okresie od od marca 2018 do września 2018 wynosił 7%.

Jedna myśl nt. „OC coraz tańsze

  1. tomek

    Nie ma się czym cieszyć, pewnie niebawem ceny znów pójdą w górę. Politycy wymyślą jakieś patenty typu dodatek za akcję ratunkową straży pożarnej w cenie polisy oc i ceny pójdą w górę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *