Tanie OC – najtaniej online

Ubezpieczanie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązek, który spoczywa na każdym kierowcy. Brak ubezpieczenia zagrożone jest dość wysoką karą, a w razie wypadku odpowiedzialnością finansową kierowcy z jego prywatnego majątku.

I dla tego należy zawczasu ubezpieczyć się od roszczeń finansowych, które mogą pojawić się, gdy staniemy się sprawcą jakiejś szkody. Ubezpieczenie OC zabezpiecza nas od takiej odpowiedzialności. Co ciekawe każde ubezpieczenie, niezależnie od ceny jaką zapłacimy za polisę. I dla tego warto wybrać najtańszą ofertę bo i tak w sytuacji kryzysowej, zarówno najdroższe OC jak i najtańsze OC działają tak samo.

Jak wybrać najtańsze OC?

Wybór najtańszej oferty nie jest łatwy ponieważ na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm, z czego kilkanaście jest wartych sprawdzenia.
Zazwyczaj przed wyborem ubezpieczenia należy porównać oferty wszystkich największych towarzystw. Ceny polis miedzy poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt procent na ten sam samochód.

Kupowanie ubezpieczania online to jeden ze sposobów na tanie OC. Przez Internet unika się pośredników dzięki czemu możemy liczyć na niższą cenę. Warto zauważyć, że na rynku funkcjonują firmy które wyspecjalizowały się w sprzedaży ubezpieczenia bezpośrednio, czyli przez telefon czy przez Internet. Nie mają one swoich biur, a wszystkie sprawy załatwia się zdalnie.

Zarejestrowanie samochodu na współwłaściciela która ma już zniżki to jeden z najpopularniejszych sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia OC. Jeśli jesteś młodym kierowcą to poproś kogoś z rodziny, kto ma zniżki, by został współwłaścicielem auta.

Tanie OC a typ pojazdu

Warto w tym miejscu napisać, że marka i model pojazdu oraz silnik mają niebagatelny wpływ na koszty OC. Ubezpieczyciela najniżej wyceniają samochody benzynowe tanich popularnych marek, które posiadają stosunkowo słabe silniki wolnossące.
Turbodoładowany sportowy samochód znajduje się po drugiej stronie drabinki kosztów. Dlatego przed kupnem samochodu warto przeanalizować koszty ubezpieczanie w kalkulatorze. Szczególnie istotne jest to w sytuacji gdy kupujemy na rynku wtórnym.

Tania umowa OC


Co do zasady ubezpieczenie kupnie online będzie tańsze od tego u brokera. Jednak i w tym wypadku należy dokładnie i szczegółowo analizować oferty. A dodatkowy bonus w postaci assistance kół czy małe AC szyb nie powinien decydować o wyborze firmy – tutaj głównym kryterium powinna być cena polisy. Wybierajmy najtańsze ubezpieczenie OC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *